aesthetica_faq
FAQ
Kde pôsobíte?
Našu kliniku plastickej a estetickej chirurgie nájdete v Banskej Bystrici, na ulici Školská 11. Nachádza sa iba niekoľko stoviek metrov od rýchlostnej cesty R1, no je situovaná v príjemnom tichom prostredí.
Kto ma bude operovať?
Na našej klinike pracujeme ako jeden tím v zložení dvoch chirurgov. Je na vás, či si vyberiete mňa, alebo môjho kolegu, MUDr. Žiklu, ktorého som si vybral do svojho tímu, lebo je naozaj skvelým odborníkom. Každý z nás pristupuje ku každému klientovi individuálne, pretože každý zákrok je jedinečný, a to aj vtedy, ak sa jedná o rovnaký typ výkonu.
Aké značky implantátov využívate?
Podľa aktuálnych informácií nie je v dnešnej dobe na našom trhu dostupný zlý implantát. Ak niektorý plastický chirurg inklinuje k nejakej značke implantátov, je to preto, že má s nimi dobré dlhoročné skúsenosti a overenú spoluprácu s ich dodávateľom. V každom prípade máte právo vedieť, aký druh implantátu bude použitý vo vašom prípade. Na všetky vaše otázky vám vždy odpovieme na osobnej konzultácii.
Využívate počas operácií drény?
Pri každom invazívnom chirurgickom zákroku sa musí prerezať koža a tým pádom prirodzene vzniká jazva. Záleží na tom, kde je jazva umiestnená a ako sa zhojí, aby sa minimalizovala jej viditeľnosť. U nás vplývame na jazvy hneď po operácii a počas liečebného režimu, aby nám nevznikli hypertrofické jazvy. Postup, ako sa o jazvy starať, vám vysvetlíme počas konzultácie. Je dôležité osvojiť si rady ošetrujúceho lekára a aplikovanie rád počas procesu hojenia. V každom prípade, proces hojenia rán po zákroku je opäť u každého individuálny.
Ostanú mi po operácii jazvy?
Pri každom invazívnom chirurgickom zákroku sa musí prerezať koža a tým pádom vzniká jazva. Záleží na tom, kde je jazva umiestnená a ako sa zhojí. U nás vplývame na jazvy hneď po operácii a počas liečebného režimu, aby nám nevznikli hypertrofické jazvy. Postup, ako sa o jazvy starať, Vám vysvetlíme počas konzultácie.
Ako je to s tlakovými masážami nosa po operácii?
Po operácii nosa odporúčame nosiť sadru na nose počas nasledujúcich 12 dní. Ďalšia kontrola je obvykle naplánovaná približne 6 týždňov po operácii. Počas kontroly vám vysvetlíme, ako správne vykonávať tlakové masáže nosa. Operovali sme už viac ako 2000 nosov a tento postup je u klientov overený a účinný.
Čo mám robiť, ak nastanú nejaké pooperačné ťažkosti?
V prípade, že ste podstúpili akýkoľkvek zákrok na našej klinike a pociťujete ťažkosti, podozrivé zmeny, bolesti alebo zlé hojenie rán, neváhajte nás kontaktovať. Máte plné právo sa na nás obrátiť. Problém spolu prekonzultujeme zhodnotíme a navrhneme riešenie, ktoré bude bezpečné a účinné.